„Na Kolín nevyzrály ani Top kluby“

„Fotbalová přípravka FK Kolín dosáhla dalšího výrazného úspěchu. Po nedávném vítězství na neoficiálním mistrovství republiky se tentokrát radovala z vítězství na domácím silně obsazeném turnaji – O pohár města Kolína.

Ten byl určen pro hráče ročníku 2002 a mladší. Kromě domácího výběru se zúčastnily týmy zvučných jmen, z nichž lze jmenovat například Sigmu Olomouc, pražskou Slavii či Viktorku Žižkov. Celkem zde startovalo 12 mužstev, která byla rozdělena do dvou šestičlenných skupin. V těchto skupinách se týmy utkaly systémem každý s každým. První dvě mužstva postupovala do semifinále, ostatní hrála baráž o konečné umístění.

Okolo deváté hodiny ranní byl turnaj za účasti starosty města Kolína Víta Rakušana slavnostně zahájen, aby po sedmi hodinách napínavých bojů mohl odhalit svého vítěze.

Kolín se postupně utkal s Poděbrady, Mladou Boleslaví, Tempem Praha, Olomoucí a Viktorií Žižkov. Od začátku si vedl nadmíru zdatně a všechny zápasy vyhrával. Prohrál až v posledním utkání ve skupině s Viktorkou Žižkov. Ale ani tato porážka nezměnila nic na tom, že do semifinále postoupil z prvního místa.

Ve skupině B se o postup do semifinále prala trojice týmu Pardubice, Humpolec a Slavie Praha. Do postupující dvojice se nakonec nevměstnala pražská Slavie, skupinu vyhrál tým Pardubic, z druhého místa postoupil tým Humpolce a stal se tak semifinálovým soupeřem Kolína.

Zde kolínští mladíci předvedli velmi zodpovědný výkon a po zásluze se radovali z vítězství a postupu do finále.

„Postupem do finále jsme naplnily naše před turnajové přání a už v tuto chvíli mohli považovat naše vystoupení za úspěšné a podařené. Z domácího turnaje jsme moc chtěli medaili,“ uvedl kolínský asistent Miloš Vrkota.

Z druhého semifinálového souboje vzešel jako vítěz tým Pardubic, který zdolal Poděbrady.

Finále

FK Kolín – FK Pardubice 3:1 (Exner 3)

Ve finále nastoupili dva přibližně srovnatelné a vyrovnané týmy. Ve prospěch jednoho či druhého týmu mohla rozhodnout jakákoliv maličkost.

„Domácí turnaj pro nás představoval speciální záležitost, před vlastním publikem jsme podobný turnaj ještě nehráli. Myslím si, že kluci předvedli velice pěkný fotbal a po zásluze stanuli na nejvyšším stupínku. Sice v zápasech se Sigmou a Viktorkou úplně nepřesvědčili, ale boje o medaile zvládli poměrně suverénně. V obou těchto zápasech nás střelecky táhnul Míša Exner, který si za celkových 11 přesných zásahů vysloužil trofej pro nejlepšího střelce turnaje. Doma také zůstala týmová trofej vložené soutěže v počtu nožiček, kdy se pokusy hráčů sčítali a vyhlašovali podle týmů,“ připojil se trenér Kolína Pavel Klas.

„Tímto bych chtěl poděkovat sdružení Grandsport Fotbal, konkrétně panu Janečkovi a jeho kolektivu za nádherný turnaj. Organizace byla perfektní od A do Z. Během celého turnaje se nevyskytl jediný problém a myslím si, že všichni přítomní si ho užili,“ dodal. “

Citace z Kolínského deníku

http://kolinsky.denik.cz/fotbal_region/ko-fotbal-pripravkameg20111101.html