Kam šoupnout děti na prázdniny? Zkuste příměstské kempy.

Článek, který napsala paní M. Nováková a který byl uveřejněn na stránkách www.citybee.cz o příměstských táborech a kempech.

Můžete ho nalézt na adrese: http://www.citybee.cz/aktuality/718-20/kam-soupnout-deti-na-prazdniny-zkuste-primestske-kempy/

Chvála příměstským kempům a jejich vynálezcům. Jde o jakási pětidenní soustředění ve všech koutech metropole, kam každé ráno potomka odvezete, dítě si užívá pestrého programu a večer si ho přivážíte nabité zážitky.

Text: Míša Nováková

Existují kempy, kde se maluje a tvoří nebo taky sportuje. My jsme si vybrali tysportovní a přinášíme vám výběr kempů různého zaměření. Ať už si dítě vybere cokoliv, hlídání a pár volných dnů pro vás je zajištěno!

Bruslení
Škola bruslení pořádá během celých prázdnin čtyři příměstské kempy, kde se děti od 5 do 15 let učí bruslit na „kolečkáčích“. Od pondělí do pátku jim zkušení lektoři na Gutovce budou vštěpovat, jak stát na bruslích, jak se na bruslích chovat, aby neublížili sobě i ostatním, a nakonec jak zabrzdit. Kempy probíhají od 8 ráno do 16:30 večer a na začátku budou děti rozděleny podle úrovní. Vyvrcholením celého soustředění je in-line závod, kde děti změří své síly s ostatními.

Součástí kempu jsou obědy a svačinky a další doprovodné aktivity, to aby si děti od bruslení taky odpočinuly. Kluci a slečny si zkusí discgolf, procvičí siangličtinu a sotva se budou cítit na kolečkách jistěji, okusí taky fotbal, vybíjenou nebo třeba hokej na bruslích. První termín začíná už dnes, 14. července.

Fotbal
Občanské sdružení Grandsport Fotbal žije příměstskými kempy už šestým rokem a pokaždé si k tomu přizve zkušené trenéry a „opravdové“ fotbalisty. Letos na vaše dítka bude dohlížet Josef Hušbauer z AC Sparta Praha a Lukáš Třešňák z týmu FK Baumit Jablonec.

Fotbalové kempy probíhají celý týden a malí i velcí účastníci se budou pod dohledem zlepšovat v dynamice, rychlosti i koordinaci a řešení fotbalových situací pod tlakem. Naučí se taky dost způsobů, aby mohli s balonem uniknout soupeři. Věk účastníků je omezen datem narození, na kemp můžou fotbalisti a fotbalistky narozené od 1.1. 2001 do 31. 12. 2008. Kemp se koná na Velké Ohradě a cena za týden je 3 100 Kč. Všichni milovníci fotbalu, kteří se zúčastní, dostanou navrch tričko kempu a závěrečný certifikát. A třeba i podpis od fotbalové hvězdy.

Tenis
Ve zrekonstruovaném areálu na Ládví se děti na kempech Tenisové školy ESO během prázdnin naučí, jak hrát tenis a ještě si přitom prosviští angličtinu. Každý den zde budou mít 45 minut dlouhou výuku, během níž se setkají se stejně starými dětmi a hlavně stejné jazykové úrovně. Kemp probíhá od pondělí do pátku, vždy od 8 do 16 hodin a stojí 2 990 Kč. Pokud se vám pět dnů bude zdát moc, můžete svému dítku zaplatit klidně jenom den nebo dva. Jeden den na tenisovém kempu Ládví přitom stojí 700 Kč.

Za zmínku taky stojí fakt, že na čtyři děti připadá jeden trenér, takže se nemusíte bát, že by se vašemu dítěti nikdo nevěnoval a zaplatili byste si pouze hlídání. Poslední bonbonek o Ládví – jsou tady připraveni i na špatné počasí, takže v záloze mají připravené i kryté prostory. (Kemp je určen pro děti od 4-14 let)

Další tenisové kempy pořádá také Ten klub Tempo sídlící na Praze 4 ve Lhotce nebo Tenisová a sportovní škola MATEMA v Kobylisích.

Více sportů najednou
Sportjoy spolu s největším klubem softballu a baseballu Eagles Praha nabízí „multisportovní“ příměstský kemp. Je plný všech sportů, co si dokážete představit, a je pro děti od 4 do 15 let. Program má Sportjoy dost nabitý, na ukázku třeba úterý: ráno rozcvička, dopoledne lakros a rugby, po obědě je na výběr tenis, badminton, speedminton nebo slackline, okolo druhé se hraje volejbal nebo kanjam (hra s frisbee a dvěma plastovými koši), od půl čtvrté do půl páté, kdy kemp končí, se šermuje.

Tento druh kempu je ideální pro ty, kteří si libují ve všech sportech anebo naopak neví, jaký sport je pro ně ten pravý. Děti si vyzkoušejí téměř každý sport a v září pak může být rozhodování, kam děti zapsat, o dost jednodušší! Kemp stojí 2 100 Kč, také probíhá od pondělí do pátku, 8-16:30 a přihlašovat se můžete až do poslední chvíle. Týden plný sportu se koná buď v Butovické ulici na Praze 5 nebo v areálu fotbalového klubu Motorlet Praha na Praze 4.

Beach volejbal

Z beachvolejbalových kempů v Praze se dá dost slušně vybírat. Záleží na vás, podle čeho se rozhodnete. Lokalita blízko bydliště, hezčí zázemí nebo lepší trenéři? Kempy nabízí Beachklub Ládví, Pankrác, Braník (ten, který není Hamr) anebo Prague beach team ve Střešovicích. Program je dost podobný, většinou se skládá z dovednostních cvičení, atletických her a samostatných her. Trenéři se snaží, aby si dítě navyklo na balon a pohyb v písku, s pokročilejšími pilují i náročnější cvičení.

Ceny se trochu různí – na Braníku se za dítě platí 2 000 Kč, ve Střešovicích 2 500 Kč, na Pankráci o stovku více a na Ládví za týdenní kemp zaplatí rodiče za jedno dítě 2 400 Kč, cena ale obsahuje také každodenní výuku angličtiny.

Citace: http://www.citybee.cz/aktuality/718-20/kam-soupnout-deti-na-prazdniny-zkuste-primestske-kempy/